top of page

TACK FÖR 2023!

2023 var föreningens nionde verksamhetsår som var ett händelserikt år då vi växte med antalet medlemmar, ledare samt verksamhet! 

 

Rock Donna hade äran att bli nominerad till Yles nyinstiftade pris Årets musikgärning 2023.

 

Under 2023 ordnade föreningen sommarläger i Karis för ungdomar, bandklubb för olika åldrar i Ekenäs och Helsingfors, workshoppar i Helsingfors samt online, inspisdag i Helsingfors för föreningens ledare, konserter i Vasa och Ekenäs samt privatlektioner runtom i Svenskfinland och online.  

 

Internationellt deltog föreningens ledare vid Popkollos rikskonferens  i Stockholm, GRCAs internationella konferens samt en Ableton kurs online. Under dessa evenemang fick ledarna bland annat fortbildas inom hållbart ledarskap, mental träning, motivation och skapandet av musik.

 

2024 fyller föreningen tio år! Jubileumsåret ska firas med konserter, inspirationsträffar, skapandet av Rock Donnas egna låt samt en musikvideo.


Rock Donna ser fram emot ett inspirerande, kreativt och glädjefyllt jubileumsår 2024!Comentários


bottom of page